5 Maddede Daha Mutlu Bir İnsan Olun

Mutlu Bir İnsan Olmak sizin elinizde. Belki de hep duyduğunuz şeyler ancak uyguladığınızda kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Bunları sizler için toparladık. 5 Maddede Daha Mutlu Bir İnsan Olun

1 – Olumsuz sonuçlardan kaçmayın

Bir iş girişiminde bulundunuz ve başarısız oldunuz, yeni tanıştığınız kişiler tarafından yanlış anlaşıldınız, ya da bir haksızlığa uğradınız… Hayat iniş ve çıkışlarıyla bir bütündür. iyi yönlerini ve kötü yönlerini hayatın parçası olarak görün. Kaçmak yerine yüzleşmek sizi ruhen daha güçlü kılabilir.

2 – En kötüsünü düşünmekten vazgeçin

Beynimiz bizi tehlikelerden ve zararlı durumlardan korumak için sürekli bir kaygı durumu içinde çalışır. Her olay ve durumun en kötüsünü de düşünerek sizi korumaya çalışır. O yüzden her şeyin en kötüsü aklımıza gelen ilk şeydir. Bu bariyeri kırmak için aklınıza gelen şeylerin %85 inin sadece bir düşünce olduğunu hatırlayın.

3 – Geçmişte ya da gelecekte değil bugünü yaşayın

Acılarımız ve onlara bakış açımız bizi bugün biz yapan şey. Peki geçmişteki olumsuz tecrübelerden ders çıkarıp bugüne odaklanabiliyor musunuz yoksa geçmişte oldu yine olucak diye ön koşullanma içine mi giriyorsunuz?

4 – Her şeyin geçici olduğunu hatırlayın

En güzel günler nasıl ki bir anı olarak geride kalıyorsa , şuan en kötü günlerinizi yaşıyorsanız bilin ki bu günler de geçecek. Bu dünyada hiçbir şey sonsuza kadar devam etmez

Buluttan nem kapmayın

Çevrenizde gelişen her şey ya da size yapılan bir tavır tamamen sizinle alakalı olmayabilir. Karşınızdaki kişinin berbat bir gün geçiriyor olma ihtimali de aklınızda olsun.

Su Ne Zaman İçilmeli Ne Kadar İçilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir