Corona Günlerini Nasıl Değerlendirelim

COVID-19 coronavirüsün Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılması ve en sonunda ülkemize sıçraması 3 ay gibi bir süre içinde gerçekleşti. Birçok seyahat planı, özel hayatımıza dair planlarımızı belli bir süre ertelemek durumunda kaldık ve evlerimize çekildik. Peki Corona Günlerini Nasıl Değerlendirelim? Sizler için bir liste oluşturduk.

Ev Temizliği Yap

Bulunduğunuz ortam psikolojinizi etkiler unutmayın. Yoğun iş temposu yüzünden uzun zamandır odanızı, evinizi dip köşe temizleyememiş olabilirsiniz. Artık temizlik vakti! Dolaplarınızı, çekmecelerinizi düzenleyin, içine kokulu sabunlarınızı koyun. Pencerelerinizi açıp temiz havayı içeriye doldurun.

Bağışıklığını Güçlendir

Corona günlerinde en sıkı gündem hepimizin vücut bağışıklığını yükseltmesi gerektiği yönünde. İlk olarak bitki ağırlıklı beslenmeye başlayabilirsin. Ev yapımı yoğurt, ev yapımı ekmek, ev yapımı turşu ve sağlıklı yemek tarifleri ile bağışıklığını hiç olmadığı kadar iyi bir seviyeye çekebilirsin.

Ev yapımı ekmek tarifleri için Bergüzar Erden

Sağlıklı yaşam ve doğru beslenme konusunda Uzman Dr Levent Sepit

Online Eğitim Kurslarına Katılın

Çoğumuzun vakit ayıramadığı ama yapılacaklar listesinde de mutlaka olan bir hedef; ilgi alanımıza uygun bir kursa katılmaktır. Kendinizi geliştirmenin, kendinizin bir üst versiyonu haline gelmenin tam zamanı! Merak ettiğin, öğrenmek istediğin şeylerle ilgili kursları internetten bul ve bir an önce derslere başla.

Popüler online eğitim sitesi Udemy

Yerli Eğitim Kurs Platformu İstanbul İşletme Enstitüsü

Sanal Tur İle Müzeleri Online Gez

Yurtdışına hiç çıkmadıysan şuan internetteki en eğlenceli hobilerden biri de dünyaca ünlü müzelerin corona tedbirleri kapsamında online sanal turları tüm kullanıcılara açmış olması. Fransa’da Louvre Sanat Müzesi, Washington’da Ulusal Doğa Tarih Müzesi, Vatikan ın 7 farklı harika müzesi ve daha fazlası için yazımıza tıklayabilirsin.

Online Konserleri Takip Et

Birçok şarkıcı online konserler vermeye başladı. Sıcak bir çay ve kurabiye eşliğinde instagramdaki konserlerin listesini oluşturup her gün 1 konser izleyebilirsin. Yalın , Karsu, Can Bonomo, Pink, Keith Urban ve daha fazlası..

Spor Yap İç Benliğine Yönel

Bu süreçte vücuda daha çok oksijen almanın en kolay yolu hafif tempolu spor yapmak ama tabii ki evde! Odanı havalandır, spor aletlerin varsa onlarla yoksa kendi vücut ağırlığını kullanarak spor kıyafetlerini giyip her gün 30dk spor yap. Nasıl yapacağını bilmiyorsan instagram da ve youtube daki eğitmenlerin ücretsiz antrenmanlarına ulaşabilirsin.

Yoga egzesizlerini paylaşan Zeynep Yılmaztürk

Fitness ve kardiyo egzersizleri için mr and mrs muscle

Evde kendi ağırlığınla spor dersleri veren spor koçu Verda Kutsal

Thetahealing Eğitmeni Yeşim Kuzu ile kendi benliğine yolculuk yap

Yüz Yogası Yap

Yaşın 30 veya üzerindeyse hayatın ritmi gereği yüzünde ufak ufak değişimler, daha önce hiç farketmediğin çizgiler olmaya başladıysa bunu tersine çevirmek için günde 5 dk nı ayırarak yüz yogasını deneyebilirsin. Yüz yogası için tavsiye edeceğim hesaplar :

Hollywood starlarına yüz yogası yapan Joanna Czech

Her hafta birçok yeni yoga hareketi videosu paylaşan Beauty coach-Fidan

Doğa Manzaralarına Bak

Bu maddeyi es geçme! Tabiatla bütünleşemesek de dünyanın birçok yerinde insanların adım atmadığı doğa harikalarının videolarını izlemen sana iyi gelecektir.

Birbirinden güzel doğa manzaraları için tourfervor

Komedi Sayfalarını Takip Et

Gülmek seratonin hormonunun salgılanmasına destek olur. Komik şeyler izlemek stres ve endişeli ruh halimizi tamamen değiştirebilir. Takip edebileceğin birkaç komedi hesabı burada;

Değişik tiplemelerle dolu bir skeç sayfası Bombomy Tv

Mesut Süre nin çiftleri ağırladığı Mesut Süre İle İlişki Testi programı son yıllarda ilgiyle takip ediliyor

Günlük hayatta başınıza gelen olayları bir de İlker Gümüşlük ün gözünden izleyin

Güldür Güldür Show un kaçırdığınız bölümlerini izleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir