Dünyadan Online Ziyaret Edebileceğiniz 14 Müze

Son birkaç haftadır evlerimizden gerekmedikçe çıkmamamız gereken bir süreç yaşıyoruz.. Bu günleri stres ve endişe ile geçirmek yerine eğlenceli birşeyler denemek psikolojinize de iyi gelecektir. Dünyadan Online Ziyaret Edebileceğiniz 14 Müze yi liste haline getirdik!

SMITHSONIAN ULUSAL DOĞAL TARİH MÜZESİ

Ulusal Doğa Tarihi Müzesi Washington

Listenin başında Dünyanın en meşhur müzelerinden olan Washington daki Ulusal Doğa Tarihi Müzesi var. Dinazorlar, Paleobiyoloji Salonları ve daha birçok farklı salon ile harika bir serüvene hazır olun. Buradan ziyaret edebilirsiniz.

Müzede Ziyaret Edebileceğiniz Salonlar

METROPOLITAN SANAT MÜZESİ

Milyonlarca eserin sergilendiği bu harika müzenin içini gezmek için buraya tıklayın. Panaromik izlemede görüntü kalitesi çok iyi değil hatırlatalım. Sanat eserlerinin kataloglarını incelemek için ise buraya tıklayınız.

DALİ TİYATRO MÜZESİ

Salvador Dali Müzesi

Ünlü Ressam Salvador Dali nin hayatına dair detaylar içeren odalar ve birçok kıymetli sanat eserinin sergilendiği İspanya’nın Katalonya’daki Figueres kasabasında Salvador Dali Müzesini merak ediyorsanız bu fırsatı kaçırmayın ve hemen online ziyaret sitesini tıklayın. Müzenin odaları chrome da açılmazsa firefoxta deneyin oradan açılacaktır.

NASA

Nasa; Virginia ve ohio daki sanal tur hizmetini tüm kullanıcılara açmış bulunuyor. Virginia da Langley Araştırma Merkezi ve Ohio daki Glenn Araştırma Merkezi nde çok uzun bir tura hazır olun! Müzelerin içeriklerine nasıl ulaşacağınızı kısaca anlatalım.

Langley Araştırma Merkezi ne tıkladığınızda karşınıza gelen “Explore The Map” yazısınıa tıklayın. Karşınıza gelen google haritasında konumları etiketlenmiş olan yerlerden ziyaret etmek istediğiniz yere tıklayın. Bazı konumlarda sanal müze direk açılmakta bazılarında ise alt bölümler sayfanın aşağı kısmından seçilerek sanal tura başlanmakta.

Gleen Araştırma Merkezinde ise linke tıkladığınızda karşınıza ziyaret edebileceğiniz yerlerin bir listesi geliyor. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan ekranda herhangi bir yere tıklamanız sanal tura başlamanız için yeterli!

VATİKAN MÜZELERİ

Vatikanda heykel ve sanat koleksiyonları ile ziyaretçilerinin tabiri caizse ağzını açık bırakan harika müzeler serisini kaçırmayın. Tamamı 360derece panaromik olan ve görüntü kalitesi de diğer bazı sanal müzelere oranla çok daha başarılı olan Vatikan Müzeleri Sanal Tur Listesi burada.

ULUSAL KADIN TARİH MÜZESİ

Amerikada birçok farklı dönemde kadınların rolü ve önemli tarihi değişim süreçlerini resim galerileri ile destekleyerek anlatan çevrimiçi yazıları okuyabilirsiniz. Sözlü tarih kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

LOUVRE SANAT MÜZESİ

Paris Louvre Sarayında San nehrinin kıyısında kurulan Louvre Sanat Müzesi dünyanın en büyük sanat müzesidir. 12.yy sonlarında kale olarak inşa edilen bu yapıut, sonraki dönemlerde bir saraya çevrilmiştir. Günümüzde ise en çok ziyaret edilen müzelerde ilk sıralardadır. Tarih öncesi çağlardan 21.yy a kadar her zaman diliminden eserler bulunmakta..

SAN FRANCISCO ASYA SANAT MÜZESİ

1966 yılında açılan Asya Sanat Müzesi dünyadaki farklı toplum ve toplulukları Asya sanat ve kültürüyle tanıştırmayı hedefliyor.Müzenin sanal tur hizmeti yok ancak çok değerli koleksiyonları galeri olarak ziyaret etmek için hizmete açık. Asya Sanat Müzesi ni dolu dolu içeriklerle video olarak meraklılarına sunan harika bir site de bulunuyor.

ULUSAL MODERN VE ÇAĞDAŞ SANAT MÜZESİ KORE

1969 yılında kurulan bu müze, Kore nin tarihine dair farklı zamanlara ait eserler barındıran tek müzesi konumuda. Google Art&Culture işbirliğinde, görüntü kalitesi güzel bir Sanal tur hizmeti bulunuyor.

SOLOMON GUGGENHEIM MÜZESİ

Müze binasını ünlü mimar Frank Lloyd Wright ın tasarladığı 1959 da yapımı biten müze Solomon Guggenheım in çağdaş sanat koleksiyonlarını sergilemektedir. Dış cephesi beyaz sarmal bir bandı andıran müzeyi Google işbirliğinde online olarak ziyaret edebilirsiniz.

LONDRA ULUSAL SANAT GALERİSİ

1824 yılında Londrada kurulan müze binlerce sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Her yıl 5 milyon civarı ziyaretçinin geldiği müzeyi online olarak gezebilirsiniz.

ULUSAL ANTROPOLOJİ MÜZESİ MEKSİKA

Dünyanın En büyük Antik Meksika Sanat Müzesinin koleksiyonuna erişmek için hazır olun! Meksikanın etnik yapısını ve tarihini çok güzel koruyan bu müzeye ait etnografik nesnelere sanal hizmet ile ulaşabilirsiniz.

GOOGLE SANAT MÜZESİ

Google Sanat Müzesi ile Eyfel Kulesinin en tepesinden harika bir manzaranın panaromik görünütüsüne erişebilir, Mısır Piramitlerini görebilir, çeşitli müzelerin içeriğini video formatında ve bilgilendirici seslendirmeler eşliğinde izleyebilirsiniz.

BRITISH MUSEUM

1753 yılında kurulan İngiltere Müzesi çeşitli el yazması eserler, doğa tarihi nesneleri, Antik Çağ ile ilgili bir kısmının Anadolu dan 19.yy da çalındığı konuşulan çok kıymetli eserler ve daha nicesini içeren bir müzedir. Tarihi eserlerin resim galerine de ulaşabileceğiniz resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz Müzenin iç ve dış alan panaromik görüntüleri google un art&culture sitesinde bulunmakta. Fırsatınız varken müzeyi online olarak ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir