Eurovision Türkiye’nin Geri Dönmesini mi İstiyor

Eurovision Şarkı Yarışmasına 2013 den itibaren katılmama kararı almıştık ve bugüne kadar Türkiye gündeminden tamamen çıkan bir yarışma olarak hafızalarımızda kalmıştı.

Ancak Eurovision un youtube hesabındaki Türkçe şarkılara olan yoğun ilgi hala devam ediyor. Onlarca yabancı dinleyicinin Türkiyenin yarışmaya geri dönmesini istediğini belirten yorumlar belki de Türkiye nin tekrar yarışmaya katılmayı gözden geçirmesine vesile olabilir.

Corona sürecinde birçok şarkımız hit parçalar listesinde ilk 10 a çoktan girmiş bile. Hadise’nin Düm Tek Tek – Manga’nın We Could Be The Same şarkıları ise en üst sıralarda yerini koruyor.

Geçmişe baktığımızda birçok şarkımızın ilk 3 e neden giremediğini ve hatta neden birinci olmadığını çok tartıştık sadece biz değil yabancılar da aynı kanaatteydi.

Sertap Erener’in başarılı performansı ile birinciliği yakaladıktan sonra da birçok şarkımız ile yarışmadaki iddiamızı koruduk ancak bunun puanlara doğru şekilde yansıdığını göremedik. Haksızlık Türklerin en hoşlanmadığı şey o yüzden adaletli bir oylama yapılırsa belki tekrar Eurovisionda biz de yerimizi alırız.

Eurovision’un hazırladığı Türkçe şarkılardan oluşan top 10 listesini izleyip biraz nostalji yapalım 🙂

Eurovision Türkçe şarkılar top 10

Sizin en favori şarkınız neydi ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir