Evlenilmeyecek İnsanların Özellikleri

Evlilik sosyal hayatın en önemli yapı taşlarındandır. Her insan hayatınının bir aşamasına geldiğinde aşk ve sevgi dolu bir aile kurmak ister. Ancak evlilik sadece sevgi ile değil karşılıklı özveriye de dayanan bir kurumdur. Evlenilmeyecek İnsanların Özellikleri yazımıza başlayalım.

Evlenilmeyecek İnsanların Özellikleri

  • Sorumsuzluk. Evlilik ortam bir yaşamla birlikte günlük birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Sevgiliniz kendi hayatındaki sorumlulukları dahi kaldıramıyorsa hep sizin destek ve zorlamalarınızla hayatını devam ettiriyorsa bir süre sonra bundan sıkılmamanız pek mümkün değil.
  • İşkoliklik. Her durum ve koşulda aklında sadece işi olan, uzun seyahatler, bitmeyen toplantılar ve iş görüşmeleri ile dolu bir hayatı varsa evlilik için belki de doğru zaman değil.
  • Kontrolsüz öfke ve sinir. En ufak bir fikir uyuşmazlığında mekan durum farketmeksizin çılgına dönen, karşısındakine zarar vermese bile etrafındaki eşyaları fırlatıp parçalayacak kadar gözü dönen bir sevgiliniz varsa evlenmeden önce bir destek almalınız.
  • Narsistlik.Narsistlik kronik bir kişilik bozukluğudur. Kişi kendinden başkasını düşünmez, hiçbir konuda asla hatalı değildir , bir şeyi yanlış yapıyorsa bile mutlaka haklı bir gerekçesi olduğu için yine kendisi haklıdır. Her şeyi sadece o bilir , eleştiriye asla katlanamaz, kendini çok beğenir vs. kısaca uzak durun 🙂
  • Aşırı kıskançlık. Hayatı zindana çeviren bir diğer insan türü de kıskançlığın dozunu zirvelerde yaşayıp karşısındakine de hayatı zindana çevirenlerdir. Aşırı kıskançlık bir sevgi belirtisi değildir tam tersine kişinin özgüveninin ne kadar az olduğunu ve psikolojik sorunları olduğunu gösterir. Aman dikkat!
  • Olumsuz Bakış Açısı olan bir insanla bir ömrü nasıl geçirebilirsiniz ki. Her olayda her şanssızlıkta ya da bunlar olmadan sade bir güne uyandığında bile ağzından çıkan her sözde şikayetlenen söven biriyle evlenmeyi düşünüyorsanız birkaç kez daha düşünün 🙂
  • Kötü alışkanlıkları olan kişilerin evliliği genelde boşanma ile sonuçlanıyor.
  • Aşırı Alınganlık evliliği boğucu bir hale getirir. Bireylerin yetişkin bilincinde olması, Hayatın iniş çıkışları ile uğralırken bir söz bir tavır ya da bir şaka yüzünden gününüzü zehir etmemesi gerekir. Ortak bir dil geliştirmelisiniz. Peki siz buna hazır mısınız?
  • Çevresinin Etkisi Altında Kalan , hep başkalarının sözü üzerinden fikir yapısını besleyen biriyle evlenirseniz eşinizden çok çevresiyle uzlaşı içinde olmanız gerekir çoğu zaman eşinizle ortak bir paydada buluşmakta zorlanabilirsiniz. Bitmek bilmeyen kavgalar da çabası.
  • Cimri Hesapçı bir partner hem kendi çevrenizde hem sosyal hayatta sizi mahçup durumlara düşürebilir.

Bu yazıda süregelen bir ilişki değerlendirmesi yaptık. Karşısındakine güven vermeyen, aldatan insanlar ilişkinizi evlilik yerine ayrılığa götüreceği için onları bu listenin dışında bırakıyoruz.

Doğru kişiyle karşılaşıldığında evlilik dünyanın en güzel deneyimidir. Umarız siz de o doğru kişi ile doğru zamanda karşılaşırsınız ve bu listedeki özelliklerin hiçbirisi onda olmaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir