İlişkilerde Venüs ve Mars ın Astrolojik Önemi

Astroloji günümüzde en çok takip edilen ve insanların merakının asla tükenmediği bir dal. Özellikle ilişkilerde karşı cinsin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri öğrenmek için gizli bir hazine gibi diyebiliriz. En merak edilenlerden Venüs ve Mars ın astrolojik olarak bize hangi bilgileri fısıldadığını birlikte öğrenelim.

Venüs ve 7.ev ilişkilere bakış açımızı ifade eder. Mars ise nasıl flört ettiğimizi ve ilişki uyumumuz ile ilgili ipuçlarını verir.

Erkeğin doğum haritasında Marsın konumu ve yerleşimi; nasıl flört ettiğini, ilgilendiği kadını nasıl etkilediğini ve ilişkisinde sadık olup olmadığına dair bilgileri gösterir.

Kadının doğum haritasında Marsın yerleştiği burç ise kadının hoşlandığı erkek tipini ve fiziksel özelliklerini anlamaya yardımcı olur.

Mars Konumları: Mars; Koç ve Akrep burcunun gezegenidir. Oğlak burcunda olumlu etki yaparken Boğa ve Terazi burcunda zararlı konumda, Yengeç burcunda ise düşük konumdadır.

Küçük şans gezegeni olarak adlandırılan, aşkın güzelliğin ve estetiğin sembolü Venüs ise ne kadar kısmetli olduğumuzu gösterir. Para konularındaki şansımızı da ifade eden Venüsün kadın haritasındaki konumu bize kadının flört etme şeklini belirtirken erkeğin haritasındaki Venüs konumu beğendiği kadının fiziksel özelliklerine dair ipuçlarını verir.

Kadının haritasında flört etme şeklini gösterirken erkeğin haritasında beğendiği kadının fiziksel özelliklerini gösterir.Aşkta ne kadar şanslı olduğumuz Venüs burcumuzda gizlidir.

Venüs ne kadar iyi konumdaysa hayattan o kadar keyif alırız. Bu da çevremize yaydığımız enerjiyi dolayısıyla karşılaşacağımız insanları da etkiler.

Venüs’ün bulunduğu konumdaki burç; o kişinin bulunduğu ortamdaki çekim gücünü, zevklerini, karşı cinsle ilişki kurma şeklini, hayatında neleri sevip neleri sevmediğini, değer verdiği şeyleri ve kendine ne derece güvendiğini gösterir.

Venüs Konumları : Venüs Balık burcunda yükselir dolayısıyla bu burçta olumlu çalışır. Ancak Akrep,Koç ve Başak burcunda olumlu değildir.

NOT: Eğer venüs ya da mars güçlü bir konumda değilse tek konum üzerinden tüm ilişki dünyanızın netleşmeyeceğini, diğer gezegen konumlarının da etkisiyle farklı enerjiler alabileceğinizi unutmayın. Karamsar olmak yerine kendinizi geliştirmeye odaklanmak daha sağlıklı bir çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir