Loft Tarzı 7 Muhteşem Daire

Loft daire nedir, bilmeyenler için öncelikle bunu açıklayalım. Loft daire, fabrika ya da depo gibi endüstriyel mekanların iç dekorasyonunun bir yaşam alanı haline getirilmesi ile oluşur. Türkiye’de yeni yeni tercih edilse de yurtdışında favori ev yaşam alanlarından biridir. Size fikir vermesi için Loft Tarzı 7 Muhteşem Daire yi listeledik.

Amsterdamda çatı katı daire

İlk evimiz Amsterdam ın merkezinden bir ev. Şömineli odalar, açık planlar, boydan boya cam doğramalar.. Listenin başında olmayı hakediyor..

Ukrayna’da çatı katı daire

Ukrayna da loft tarzı bir çatı katı apartman dairesi

İkinci ev için Ukrayna ya çeviriyoruz yönümüzü. MARTIN Architects in tasarladığı bu çatı katı dairede modern mobilyaların klasik unsurlarla harmanlanışına şahit oluyoruz.

Brezilya São Paulo da çatı katı daire

Diego Revollo Mimarlık ofisinin tasarladığı bu projede daha maskülen bir çizgi görüyoruz. Beton yüzeylerle uyum içerisinde olan metal parçalar yer yer siyaha boyanarak mekanın monotonlaşması engellenmiş. Turkuaz tonlarındaki halı ise canlılığın merkezi konumunda.

Yunanistan da Loft daire

Kanada Montreal daire yenileme

Kereste, tuğla ve çeliğin bolca kullanıldığı bu daire aslında endüstriyel bir yapının dönüşüme uğrayan çatı katıdır. Boom Town tarafından yenilenen bu daire aslında eski bir fabrikanın 1980’lerde başlayan serüveninin 2018 de günümüze uyarlanması sonucu ortaya çıkmış.

Brezilya Bahia da 60m2 daire

60 metrekare olan dairede çeşitli sanat eserleri kullanılmış. Mercan kadife tonlarında dokunuşlar , doğanın yeşil coşkusu ile uyum içinde.. Bunun yanısıra yüksek tavan ve yüksek pencerelerin de etkisiyle geniş mekan algıları oluşturulmuş.

Dairenin diğer fotoğraflarına buradan bakabilirsiniz.

Hong Kong Loft tarzı apartman dairesi

Son olarak Hong Kong’da bir sanat koleksiyoncusunun evine gidiyoruz. Devasa kirişler, beton duvarlar, epoksi yüzeyler, perde ile bölünen mekanlar ve her loft dairede olduğu gibi boydan boya pencereler..

Sanırım loft stili ile ilgili genel bir fikriniz oluştu. Ne dersiniz size uygun bir tarz mı bu? Yorumlarınızı bekliyorum..

Corona günlerinde neler yapalım? tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir