Merkür Retrosu 2020 ve Burçlara Etkileri

Retro konusunda kısa bir bilgi vererek pek de iyi başlamadığımız 2020 nin ilk merkür retrosunun hayatımıza olabilecek etkilerini konuşalım, retroda aslında gezegenler geri gitmez. Tüm gezegenler Güneş in etrafında dönmektedir, dünyadan baktığımızda ise bazı dönemlerde gezegen hızı azaldığı için bize geri gidiyormuş algısı yaratır o yüzden böyle bir tabir ortaya çıkmış. 16 Şubat 2020 de balık burcunda başlayacak olan Merkür Retrosu 22 gün sürecek, 10 Martta ise sona ermiş olacak. Tabii Retronun etkileri 10 Mart sonrası 1 hafta kadar daha devam edebilir.

Merkür Retrosunun Genel Etkileri

  • Stresli alıngan depresif olabiliriz.
  • İletişim üzerindeki olumsuz etkilerden dolayı yanlış anlaşılmalara açık bir dönem.
  • Hayatınızı sorgulayıp karmaşık duygular içine girebilirsiniz.
  • Arada kalmış bir ilişki içindeyseniz keskin bitişler olabilir.
  • Size haksızlık yapan insanlar bu dönemde geri dönüş yapabilir.
  • Eski sevgilinizden seni rüyamda gördüm nasılsın mesajı alırsanız şaşırmayın 🙂
  • Elektronik eşyalarınızda ani ve anlamsız bozulmalar olabilir,aman dikkat!
  • Evde görünmez kazalar artabilir.

Merkür Retrosunun Burçlar Üzerinde Etkileri

KOÇ BURCU:

Endişeli ve şüpheci tarafınızı yükseltecek bir süreç yaşayabilirsiniz. Şüphelerin zihninizde oluşturduğu yoğunluktan dolayı içinize kapanabilir, sessizleşebilirsiniz. Bu da sevgilinizi ya da evliyseniz eşinizi rahatsız edebilir. Size faydası olmayan olumsuz düşüncelerin peşinden gitmeyin, sakin ve nötr olmaya çalışın.

BOĞA BURCU:

Limitlerinizin sınırlarına yaklaştığınız bir dönem içine girdiğiniz söylenebilir. İyi niyet ve anlayışınızı suistimal eden insanların ayaklarını denk alması gerekecek, keskin bir mesafe koymanız an meselesi.

İKİZLER BURCU:

İşyerinizde çalışma arkadaşlarınızla gerginlikler yaşanabilir. Retronun size en önemli uyarısı tepkilerinizde yavaşlamaya başlamanız. Pişman olmamak için iki düşünüp bir uygulamanızda fayda var.

YENGEÇ BURCU:

Yengeç burcu senenin ilk retrosunda ilk iş olarak dosya ve resimlerini arşivlemeli, teknik aksaklıklar diğer burçlara göre sizi daha çok etkileyebilir. Koştur koştur bir tempo sizi yordu ancak çalışıyorsanız iş yerinizde ekstra yoğunluklar başlayabilir, meditasyon yapmanızı öneririm.

ASLAN BURCU:

Özeleştiri yapma sırası sizde diyor merkür, hayatınızda hedeflediğiniz konular ile yaşadığınız gerçeklik arasındaki farkları sorgulamak sizi yorabilir. Alınganlık ve stresinizi azaltmak için ailenizle varsa evcil hayvanınızla vakit geçirerek kendinize çok yüklenmemeye çalışın.

Retronun Burçlar Üzerinde Etkileri

BAŞAK BURCU:

İş hayatınızda kariyer fırsatları yakalama şansınız var, sizin gibi disiplinli titiz çalışan ve yılmak nedir bilmeyen bir burç için bu fırsatı değerlendirerek kazançlı çıkabilirsiniz.

TERAZİ BURCU:

Kendinizle ilgilenme ihtiyacı duyacağınız, ihmal ettiğiniz bakımlarınıza vakit ayıracağınız bir retro dönemindesiniz. Seyahat planınız varsa programınızı gözden geçirip aksaklık çıkabilecek şeyleri kontrol etmenizde fayda var.

AKREP BURCU:

Ailevi konularda sosyal hayatınızda adaletsizlik ve haksızlık gibi müdahale etmeden duramayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz, çöz ve kurtul sevgili akrep.

YAY BURCU:

Ailevi konular sizin de peşinizi bırakmıyor. Sorumluluklarınız azalmadığı gibi gergin konularla boğuşma ihtimaliniz de bulunmakta. Düzenli çabalarınızın karşılığını alamamak, karşınızdaki insanlara bunu hatırlatma isteği oluşturabilir. Sakinliği koruyalım.

OĞLAK BURCU:

Gergin bulutlar tepenizde mi acaba! Her şeyi siz çözemez ve her şeye yetişemezsiniz. Bunu unutmayın, kendinize ve çevrenize çok yüklenmeyin. Çok çalışkan yönünüz sizi hırslı ve aşırı yönetmeci bir ruh haline yönlendirmeden duruma el atın ve rahatlayın.

KOVA BURCU:

Daha çok ev konuları sizi bekliyor olabilir. Ev dekorasyonunu değiştirme, ev eşyalarında değişim, taşınma gibi konular gündeminizi meşgul edebilir. Kendi iç dünyanızda ise ben kimim ne istiyorum hayattan gibi sorgular içine girebilirsiniz.

BALIK BURCU:

İletişim konusunda sınamalar çevrenizdekileri bekliyor çünkü merkür retrosu sizin hitap şeklinizde ve tepkilerinizde sert çıkışlara sebep olabilir. Bekarsanız evliliğe bakışınızda dalgalanmalar isteksizlik oluşabilir. Evli balıklar maneviyata yönelmeyi tercih edebilir.

Astroloji ile ilgili tüm yazılarımız için buraya tıklayınız.

Global çapta favori bir stroloji sayfasını da tavsiye ediyorum, tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir