Romatoid Artrit Sebepleri Artrite Ne iyi Gelir

Romatoid Artrit kronik ve iltihabi bir eklem rahatsızlığıdır. Erken teşhisi çok önemlidir, 30-40 yaşlarındaki kadınlarda daha çok görülen romatoid artrit in sebepleri nelerdir ve bu rahatsızlığa ne iyi gelir bunları inceleyelim.

Romatoid Artrit in net olarak sebebi bilinememekle birlikte kronik hastalıklarda genetik faktörün %10 un altında bir etkisi olduğu yönünde araştırmalar bulunmaktadır. Öyleyse %90lık bir oranda kişinin kendisi ile alakalı bir durum olduğu sonucu çıkmaktadır.

Romatoid Artrit in Belirtileri

  • Sabahları el veya ayaklarda tutukluk
  • Eklemlerde şişlik,kızarma
  • Eklem çevresinde deri altında yumrular,şekil bozukluğu

Neler Yapabiliriz

Romatoid Artrit iltihabi bir rahatsızlık olduğu için öncelikle vücudunuzda uzun bir süredir kronik bir iltihap durumu olabileceğini göz önünde bulundurmalı ve öncelikle acilen bir romatoloji uzmanına muayene olmalısınız.

Bütüncül tıp doktorlarını uzun süredir takip ettiğim için size önerim bulunduğunuz ilde bir bütüncül tıp doktoruna da muayene olmanız. Çünkü kronik hastalıklar kişinin yaşam şekli ile alakalı olarak da çıkabiliyor. Genetik olarak yatkınlık olsa bile sağlıklı yaşam ile ömür boyu bu hastalığa yakalanmadan yaşayabilirsiniz.

Vücudunuzu kronik hastalıklara açık hale getiren en önemli etken beslenme şekliniz ve beslenme saatinizdir. Doktor Ayşegül Çoruhlu Sirkadiyen Beslenme kitabında bizlere akşam saat 5 ten sonra yemek yememeyi tavsiye etmektedir.

Vücudun akşam saatlerinde başlattığı günlük temizliği sağlıklı şekilde yapabilmesi için akşam aç kalmak önerilmekte. Günümüzde çalışma saatlerinin uzunluğu ve yaşam şartlarından dolayı akşam 5ten sonra yemek yememek birçoğumuz için neredeyse imkansız.

Beslenme Önerisi

O zaman çözüm olarak ekmek yemeden, aşırı yağlı olmayan aşırı tuzlu ve şekerli olmayan hafif bir yemek yiyebilirsiniz. Açlığınızı dindirmek için salata, keten tohumu dökülmüş yoğurt gibi sindirmesi kolay besinler tüketebilirsiniz. En geç 8 den sonra yemek yemeyerek kendinize en güzel yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Yasemin Özilhan ın 2019da Bir Gazete Röportajından

Günümüzde birçok ünlü isim sirkadiyen beslenme ile bedenlerini kronik iltihaplardan korumaktadır.Yasemin Özilhan da bu şekilde beslenen ünlülerden..

Bu beslenme şekli ilk başta size zor gelebilir. Ancak vücudumuz her akşam kendini yenilemek için detoks işlemlerine başlıyor. Biz geç saatlerde ağır yemek yiyerek sistemi sekteye uğratıyoruz hatta tamamen kitleyebiliyoruz. Böyle olunca da vücuttan toksik maddeler atılamıyor, organlar dinlenemiyor. Bağışıklık gücümüz azaldığı için de gün boyu maruz kaldığımız bakterilerle savaşacak gücümüz kalmıyor.

Bununla birlikte gıda alerjileri de kronik rahatsızlıkları tetikleyebilir.Bütüncül tıp doktorlarının çoğu süt ve süt ürünlerinin sanılanın aksine vücutta inflamasyonu arttırdığını bilimsel araştırmalar ışığında belirtmekte, yumurta ve yoğurt olmasa da süt tüketimini bir süre durdurmanız sizin için iyi olabilir.

Size kesinlikle çok şey katacak ve yaşam şeklinizi değiştirecek 2 doktorun instagram hesaplarını paylaşıyorum;

Dr Ayşegül Çoruhlu – tıklayınız.

Dr Melek Vuslat Özdoğan (bütüncül tıp doktoru) – tıklayınız.

Bunu dışında son dönemde çok gündemde olan neuroformat tekniği de denenebilir. Bu teknik ile geçmişte yaşadığı travmayı temizleyerek kronik hastalıklarından kurtulduğunu belirten insanlar gün geçtikçe artıyor. Bu tekniği bulan Barış Bey in instagram hesabı için tıklayınız.

Tüm sağlık haberlerimiz için – tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir