Uncaught Error: Call to undefined function ImportWP Hatası

Wordpress ImportWP hatası

WordPress de ImportWP eklentisini indirdiniz ya da güncellediniz. Her şey yolunda giderken bir anda sitenizin anasayfasında çıkan bu kod sizin canınızı bayağı sıkabilir. Benim de başıma gelen Uncaught Error: Call to undefined function ImportWP Hatası nın bende işe yarayan çözümü şöyle:

Öncelikle serverda wp-config.php yi açtım.

define('WP_DEBUG', false);

Bu sabitin “false” olan değerini “true” yaptım. Böylece hangi sorundan dolayı sitede hata oluştuğunu görebilirim.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ImportWP\Common\Properties\mb_list_encodings() in …….. ile başlayıp ……/wp-content/plugins/jc-importer/class/Common/Properties/Properties.php on line 42 ile biten bir hata aldım.

Burada gördüğünüz gibi bir php fonksiyon hatası almışım. Tanımsız bir fonksiyon kullandığıma dair bir hata alıyorum. Hatayı tespit ettiğime göre artık wp-config.php deki yaptığım değişikliği geri alabilirim. Yani true değerini tekrar false a çevirip kaydediyorum.

Sorunun çözümüne gelirsek; benim sitemdeki mevcut php sürümüm 7.3 idi. mb_list_encodings() hatasının düzelmesi için cpanelde php sürümümü 7.4 e yükselttim. Ve site sorunsuz şekilde yüklendi.

NOT: Cpanelde php sürümünü nereden yükselteceğinizi bilmiyorsanız, panelde arama kısmına MultiPHP Yöneticisi kelimesini yazın. Çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada hangi domaininizin sürümünü değiştirmek istiyorsanız onu seçip sağ üst köşedeki PHP Sürümü kısmından php 7.4 ü seçin ve Uygula ya tıklayın.

Umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi çalışmalar diliyorum. İşe yaradıysa yorum eklerseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir