Ünlüler Koronayla Nasıl Savaşıyor ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı ünlüler de sıkı önlemler almaya başladı. Kış aylarına yaklaşırken ünlülerin aldığı önlemleri hep beraber görelim.Ünlüler Koronayla Nasıl Savaşıyor?

Ajda Pekkan, Çok gezen bir insan olmadım hiç. Evden işime işten evime ya da ablama gidiyorum. Ben daha önce ihtiyaç olan tüm malzemeleri almıştım. Maske takamıyorum ama kimseye yaklaşmıyorum öpüşmüyorum ve tokalaşmıyorum. Evimde steril ortam hazırladım Yanımda çalışanlar da toplu taşıma araçları kullanmıyor ve eve gidip gelirken maske takıyorlar” diye konuştu.

Ebru Gündeş, virüs nedeniyle yurtdışı konserlerini iptal eden ünlü sanatçının yurtiçi seyahatlerinde ise uçak yerine daha çok kendi özel aracını tercih ettiğini öğrendik. Ebru hanımın çok fazla kimseyle görüşmediği, kişisel temizliğine çok dikkat ettiği ve her gittiği mekanın steril ve hijyenik olmasına dikkat ettiği söyleniyor.

Fatma Girik, Yürüme güçlüğü çeken ve kısa bir süre önce ameliyat olan ünlü sanatcı duygularını şöyle anlattı, “Ameliyatımdan dolayı yürüyemediğim için evden çıkmıyorum zaten ama yaşadığımız bu durumada çok üzülüyorum.”

Hülya Koçyiğit ise aldığı önlemleri şöyle anlattı : “ Ellerimi sürekli yıkıyorum. Yanımda kolonya ve dezenfektan taşıyorum. Herkesin kesinlikla yapması gereken şeyleri yapıyorum sadece. Umarım biran önce tüm dünya bu hastalıktan kurtulur. ”

Muazez Ersoy, “ Kalabalık ortamlara kesinlikle girmemeye dikkat ediyorum, ellerimi sürekli sabunlu ılık suyla yıkıyorum; zaten çok titiz biriyim, herzaman temizliğime çok özen göstermişimdir. Bilinçli bir şekilde kurallara uyarsak, hem dünya bazında hem de ülke olarak kısa sürede bu hastalığı yeneceğimize gönülden inanyorum. Bireysel ve toplumsal olarak lütfen kurallara uyalım, gerçekten özen gösterelim” dedi.

Akrabasının cenaze töreninde soğuk aldığını belirten Demet Akalın ise şunları söyledi : “ Evdeyim dinleniyorum. Risk çok fazla olduğu için hastaneye gitmedim doktorum eve geldi ve iğne yaptı. Bu kadar kaos yaratmaya gerek yok bence, bilinçli olalım hepsi bu. Hijyene çok dikkat edelim. Evimde kapı kolları ve yaşadığım yerler devamlı dezenfekte ediliyor. Evdeki çalışanlarıma ‘toplu taşıma kullanmayın, taksiye binin’ dedim. İşe taksiyle gidip geliyorlar.

Tuba Büyüküstün, iyi niyet elçisi olduğu UNICEF’in koronavirüs bilgilendirme tablosunu paylaştı: “Sosyal Medya hayatımızın bir parçası ve çocuklar söz konusu olunca biz annelerin bazen birden fazla veli ws grubu oluyor. İyi niyetle düşündüğümüz her bilgiyi çocuklarımızı korumak amacıyla bu gruplardan paylaşıyoruz.

İnternette gezerken UNICEF’in bir paylaşımı olan bir yazıyla karşılaştım. Kısa bir süre için ben de inandım ve gruplarımda paylaştım. Fakat biraz düşündükten sonra emin olmadığım bir bilgi olduğuna inanarak sildim.

UNICEF Türkiye’den çok önem verdiğim takım arkadaşıma sordum. Bu yazının kesinlike UNICEF ile bir ilgisi olmadığını söyledi. UNICEF’in koronavirüsle ilgili tek bilgilendirme tablosu budur. Diğer paylaşımlara lütfen inanmayın.” dedi.

Enis Arıkan, kolonya dökerken çekilen videosunu “ Ben evden asla çıkmam ” mesajıyla İnstagram’da paylaştı.

Rober Hatemo, İnstagram’ hesabında takipçilerine virüsten korunma yollarını anlattı.

Maskeli bir karesini İnstagram’da paylaşan Çiğdem Batur resmin altına şunları yazdı : “ Panik yok. Daha fazla fazla önlem var.”

Hilal Özdemir, ” Virüse karşı tüm önlemleri aldım. Ben değil artık korona düşünsün! ” dedi.

Biricik Suden, Öpüşmeyin demiştim ben size!

Bilal Namoğlu, çok ciddi. Hızlı, öldürücü … Ama ne ilk ne de son… Dengeyi kaybettiğimiz dünyada bir sonuç … Üzerinde birkaç on yıl yaşayacağımız milyarlarca yıllık dünyanın dengesini bozmak için yeterli sayının çok üzerindeyiz. Kaynakları hızla tüketmek bir yana kaynakların kendisini yenilemesine izin vermiyor, yok ediyoruz. Eee etme bulma dünyası.Tüketim üzerine kurulu olan, tüm dünyada insanları arızalarından, ihtiyaçlarından ya da hırslarından yakalayıp esir eden, zengin ile fakir arasındaki uçurumu sürekli büyüten, tüm dünyaya olmayan paraları harcatan ve bir süredir tökezleyen sistem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir